متخصص ایران اسرائیل اسرائیل استراتژی

متخصص: ایران اسرائیل اسرائیل استراتژی رژیم صهیونیستی اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار حوادث لحظه های نفسگیر جهت نجات پسر8ساله از دست گروگانگیران

ساعت 7 بعدازظهر سیزدهم شهریور گزارشی از ماجرای آدم ربایی به پلیس آگاهی رسید که محتویات آن نشان می داد: کودک 8 ساله‌ای به نام احسان در حالی که همراه مادربزرگش بو

لحظه های نفسگیر جهت نجات پسر8ساله از دست گروگانگیران

عبارات مهم : خراسان

ساعت 7 بعدازظهر سیزدهم شهریور گزارشی از ماجرای آدم ربایی به پلیس آگاهی رسید که محتویات آن نشان می داد: کودک 8 ساله ای به نام احسان در حالی که همراه مادربزرگش بوده، احتمالا به وسیله افراد ناشناس ربوده شده است است

خراسان نوشت: فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی در تشریح این عملیات هماهنگ و غافلگیرانه گفت:بررسی های مقدماتی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی با توجه به بیانات پدر کودک حاکی از آن بود که مادربزرگ احسان بعد از خرید مقداری مایحتاج زندگی از فروشگاه محله در حالی وارد منزل شد که فکر می کرد نوه اش پشت سر او وارد حیاط می شود ولی هنگامی که متوجه شد که احسان به داخل منزل نیامد دلواپس وارد خیابان شد ولی اثری از نوه اش نبود!…

رئیس پلیس خراسان رضوی اضافه کرد: هنوز بررسی های کارآگاهان راجع به چگونگی گم شدن کودک ادامه داشت که مردی از کابین تلفن عمومی با خانواده کودک 8 ساله تماس گرفت و در حالی که به تندی سخن می گفت، از ماجرای گروگانگیری پرده برداشت و ادامه داد که احسان نزد آن هاست و اگر مبلغ 200 میلیون تومان جهت آزادی او نپردازند، کودک را خواهند کشت!

لحظه های نفسگیر جهت نجات پسر8ساله از دست گروگانگیران

سردار کریمی تصریح کرد: در پی این تماس، خانواده گروگان به شدت دلواپس شدند ولی از این که پلیس را در کنار خود می دیدند، «امنیت خاطری» در وجودشان درخشید.

دقایقی بعد همه آموزش های مورد نیاز پلیسی به خانواده احسان راجع به چگونگی پاسخ به تماس های گروگانگیران و دیگر موارد امنیتی به آنان ارائه شد و از سوی دیگر گروه زبده ای از کارآگاهان دایره مبارزه با آدم ربایی به فرماندهی مدیر پلیس آگاهی خراسان رضوی، رصدهای اطلاعاتی و پلیسی خود را با توجه به ترساندن به فوت گروگان از همان ساعات اولیه شب شروع کردند.

ساعت 7 بعدازظهر سیزدهم شهریور گزارشی از ماجرای آدم ربایی به پلیس آگاهی رسید که محتویات آن نشان می داد: کودک 8 ساله‌ای به نام احسان در حالی که همراه مادربزرگش بو

مقام ارشد انتظامی استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در نخستین جلسه کارشناسی کارآگاهان به تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده با استفاده از شیوه های نوین علمی و پلیسی پرداختند و با کسب مجوزهای قضایی از قاضی سیدجواد حسینی(معاون دادستان مشهد) فعالیت های خود را در 2 شاخه عملیاتی و اطلاعاتی ادامه دادند. سردار قادر کریمی افزود: تحقیقات میدانی و شبانه کارآگاهان با بررسی سرنخ های موجود در پرونده نشان می داد یک دستگاه خودروی پی کی هنگام گم شدن کودک به نحوه مشکوکی در محل، تردد کرده هست. از طرفی، ادامه تحقیقات گروه دیگری از کارآگاهان که به ردیابی تماس های گروگانگیران ارتباط داشت بیانگر آن بود که گروگانگیران از کابین عمومی تلفن و از منطقه غرب مشهد با خانواده گروگان در تماس هستند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی با تاکید بر این که عملیات رهاسازی گروگان به روز بعد کشیده شده است بود و کارآگاهان جهت حفظ جان کودک مجبور بودند بعضی از عملیات های پلیسی را به تاخیر بیندازند، ادامه داد: روز بعد ماجرای تماس های گروگانگیران به منطقه سیدی مشهد کشید و آنان با تماس از کابین تلفن عمومی در این منطقه در حالی به تهدیدات خود می افزودند که جهت دریافت مبلغ 200 میلیون تومان دچار تردید شده است بودند.

از سوی دیگر نیز خانواده گروگان که طبق آموزش های پلیسی واکنش‌ها می کردند تلاش بر آن داشتند تا این مبلغ را کم کردن دهند. در همین وقت نیز کارآگاهان با اطمینان از سالم بودن گروگان و با استفاده از شگردهای پلیسی موفق شدند محدوده احتمالی اختفای گروگان را در منطقه خواجه ربیع شناسایی کنند ولی عملیات رهاسازی کودک نمی توانست در یک مرحله صورت گیرد آیا که هر لحظه احتمال داشت گروگانگیران جهت فرار از چنگ قانون و یا از شدت وحشت از دستگیری ، دست به اعمال خطرناکی بزنند و جان کودک در معرض خطر قرار گیرد. سرتیپ دوم قادر کریمی با اشاره به این که تحلیل های علمی و کارشناسی این عملیات در 2 شاخه پیگیری شد تا گروگانگیران به صورت جداگانه دستگیر شوند، تصریح کرد: طبق هماهنگی های صورت گرفته و کسب دستورات خاص قضایی، 5 گروه عملیاتی با نظارت سرهنگ حمید رزمخواه (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) و سرپرستی سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی) وارد عمل شدند و با طرح یک نقشه پلیسی، گروگانگیران را به سوی بزرگراه امام علی(ع) کشاندند تا جهت دریافت مبلغ 60 میلیون تومان که در اثنای تماس ها جهت دریافت آن قانع شده است بودند در محل حضور یابند.

لحظه های نفسگیر جهت نجات پسر8ساله از دست گروگانگیران

سردار کریمی ادامه داد: در بررسی ها و رصدهای اطلاعاتی کارآگاهان و بررسی خودروی پی کی که درمحل گروگانگیری مشاهده شده است بود، مشخص شد که گروگانگیران در حالی که نقاب به صورت دارند از همین ماشین جهت عزیمت به محل های کابین عمومی استفاده می کنند. در همین حال هنگامی که پی کی مذکور که دیگر به وسیله کارآگاهان مورد شناسایی قرار گرفته بود وارد بزرگراه شد، عملیات کارآگاهان نیز با تعقیب پی کی ادامه یافت. دقایقی بعد و در حالی که گروهی از کارآگاهان در محدوده احتمالی اختفای گروگان و به طور غیرمحسوس حضور داشتند، گروه دیگر عملیاتی در کنار خودروی پی کی حرکت می کردند تا این که ظهر روز گذشته هنگامی که خودروی پی کی در خیابان امامت (1) توقف کرد کارآگاهان بلافاصله و به طور نامحسوس محل را به محاصره درآوردند.

در این هنگام زنی از ماشین پیاده شد و به داخل کابین تلفن عمومی رفت و مرد میان سال نیز که از قبل شناسایی شده است بود آماده پشت فرمان خودروی روشن نشست. مدیر پلیس خراسان رضوی اضافه کرد: هنگامی که زن جوان درحال گفت وگو با پدر گروگان جهت دریافت 60 میلیون بود، ناگهان کارآگاهان در یک عملیات هماهنگ و غافلگیرانه هر دو نفر را دستگیر و به داخل خودروی پلیس هدایت کردند. وی گفت: دو متهم در همان مرحله اول بازجویی محل اختفای کودک در شهرک قدس را لو دادند و بدهید ترتیب گروه دیگر کارآگاهان با صدور دستوراتی از سوی قاضی سیدجواد حسینی وارد مخفیگاه گروگانگیران شدند و کودک 8 ساله را درحالی آزاد کردند که زن دیگری داخل منزل از وی نگهداری می کرد.

ساعت 7 بعدازظهر سیزدهم شهریور گزارشی از ماجرای آدم ربایی به پلیس آگاهی رسید که محتویات آن نشان می داد: کودک 8 ساله‌ای به نام احسان در حالی که همراه مادربزرگش بو

سردار کریمی افزود: مادر کودک با دیدن فرزندش جهت لحظه ای دچار شوک شد و از شدت خوشحالی اشک می ریخت سپس کارآگاهان 3 متهم را به مراجع قضایی معرفی کردند. شایان ذکر است: متهمان پرونده و خانواده گروگان از اتباع کشور افغانستان هستند که در کشور عزیزمان ایران سکونت داشتند بررسی های زیاد در این باره ادامه دارد.

لحظه های نفسگیر جهت نجات پسر8ساله از دست گروگانگیران

واژه های کلیدی: خراسان | خانواده | گروگانگیری | خراسان رضوی | عملیات رهاسازی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs