متخصص ایران اسرائیل اسرائیل استراتژی

متخصص: ایران اسرائیل اسرائیل استراتژی رژیم صهیونیستی اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تسهیلات مسکن بانک ملی بافایده هست، ولی کافی نیست

یک کارشناس بازار مسکن گفت: تسهیلات جدیدی که بانک ملی تحت عنوان طرح خاص مسکن ارایه کرده تا حدودی بافایده است ولی اثر چندانی در تقویت تقاضا ایجاد نخواهد کرد.&nbsp

تسهیلات مسکن بانک ملی بافایده هست، ولی کافی نیست

تسهیلات مسکن بانک ملی بافایده هست، ولی کافی نیست

عبارات مهم : میلیون

یک کارشناس بازار مسکن گفت: تسهیلات جدیدی که بانک ملی تحت عنوان طرح خاص مسکن ارایه کرده تا حدودی بافایده است ولی اثر چندانی در تقویت تقاضا ایجاد نخواهد کرد.

سلمان خادم المله در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: سیستم بانکی ما در بحث کمک به تقویت تقاضای مسکن حداقل طی چهار تا پنج سال گذشته عملکرد جالبی نداشته و می توانسته خیلی بهتر عمل کند. البته نمی توان از بانک ها انتظار داشت در چارچوب غیرانتفاعی عمل کنند؛ آیا که بانک جهت فعالیت خود باید توجیه اقتصادی داشته باشد و کمک به خریداران مسکن باید به وسیله دولت برنامه ریزی شود.

تسهیلات مسکن بانک ملی بافایده هست، ولی کافی نیست

وی با اشاره به ورود بانک ملی جهت پرداخت وام از طریق اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن گفت: به هر حال این بسته از این نظر که در کنترل قیمت اوراق “تسه” و ایجاد تعادل در فرابورس کمک می کند، اقدام خوبی است ولی این که چقدر در بازار مسکن اثرگذار خواهد بود، چه مقدار از قیمت مسکن را پوشش می دهد و چقدر به متقاضیان مسکن کمک می کند بحث دیگری هست. در واقع می توان گفت این اقدام بافایده است ولی کافی نیست.

او خاطرنشان کرد: بارها کارشناسان به این توصیه که تسهیلات مسکن متناسب با عوض کردن قیمت مسکن نیست تذکر داده اند. در بسیاری کشورهای دنیا بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد قیمت ملک را تسهیلات با سود پایین می دهند ولی در کشور عزیزمان ایران با وجود کارها مناسبی که طی چهار سال اخیر از طریق صندوق بعد انداز مسکن یکم انجام شده، به طور مثال در کلان شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران رقم وام در عالی ترین حالت به ۶۰ درصد قیمت منزل هم نمی رسد.

یک کارشناس بازار مسکن گفت: تسهیلات جدیدی که بانک ملی تحت عنوان طرح خاص مسکن ارایه کرده تا حدودی بافایده است ولی اثر چندانی در تقویت تقاضا ایجاد نخواهد کرد.&nbsp

به گفته خادم المله، کمک به تامین مسکن دهک های پایین جامعه باید با استفاده از مشوق هایی باشد که دولت به سازندگان مسکن می دهد و شرایط تهیه مسکن ارزان قیمت را فراهم می کند. در حال حاضر بخش قابل توجهی از هزینه های ساخت و ساز را موارد مربوط به انواع و اقسام مجوزها تشکیل می دهد که باید به حداقل برسد.

این کارشناس مسکن با اشاره به سکونت ۳۰ درصد از جمعیت کشور در بافت های ناکارآمد گفت: مجموعه ی دولت می تواند با کم کردن هزینه های ساخت و ساز جهت تولید مسکن در بافت های فرسوده، حاشیه ای و به طور کلی ناکارآمد، بخش شخصی را ترغیب کند. این مشوق ها می تواند به صفر رسیدن هزینه مجوز، معافیت های مالیاتی یا سایر موارد باشد تا سازندگان جهت نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده انگیزه بگیرند.

به گزارش ایسنا، روز چهارشنبه ۱۳ دی ماه، حسین زاده ـ مدیرعامل بانک ملی ـ از بسته تازه این بانک جهت پرداخت تسهیلات از طریق اوراق تسهیلات مسکن رونمایی کرد. بر اساس اعلام مدیرعامل بانک ملی، در طرح شماره یک این بانک، متقاضیان می توانند با سپرده گذاری هر۱۸۲ میلیون ریال، به ازای هر یک ماه ماندگاری، یک برگ اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن دریافت کنند که هر برگ اوراق توانایی تبدیل شدن به پنج میلیون ریال تسهیلات با قیمت سود ۱۷.۵ درصد را دارد. در این طرح به مبلغ سپرده مشتریان ۱۰ درصد سود سالیانه تعلق می گیرد.

تسهیلات مسکن بانک ملی بافایده هست، ولی کافی نیست

در طرح شماره دو نیز متقاضیان با سپرده گذاری هر ۲۲۳ میلیون ریال، در مرتبه نخست به ازای سه ماه دوام یک برگ اوراق و بعد از آن ماهیانه یک برگ اوراق دریافت می کنند، ولی قیمت سود سپرده در این طرح ۱۲ درصد هست. حداقل مانده تعیین شده است جهت افتتاح حساب در هر دو طرح، ۱۶۰ میلیون ریال و سقف اقساط این تسهیلات حدود ۱۰ میلیون ریال در ماه است.

واژه های کلیدی: میلیون | تسهیلات | سود سپرده | تسهیلات مسکن | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs